X Wiosenny T.Tenisa Stołowego – rozstrzygnięty

W niedzielę 16 maja 2021r. została rozegrana X-a edycja corocznego wiosennego turnieju tenisa stołowego o puchar Wójta Gm.Michałowice, na Hali Sportowej w ZSO, w Komorowie. Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach: „Młodzik”, „Junior”, „Open Amator” i „Open Pro”. Turniej był współfinansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu. Jak zwykle frekwencja i tym razem dopisała, pomimo, że w turnieju mogli wziąć udział tylko zawodnicy z licencją, zgłosiło się prawie 50-u uczestników.

W związku z powyższym wiele osób- amatorów – nie przybyło na turniej, gdzie w normalnych warunkach byłoby ich znacznie więcej. Oczywiście nasze wydarzenie sportowe rozgrywane było bez udziału publiczności i z zachowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii Covid-19.

Kategorie „Młodzik” i „Junior” rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, zaś kategorie „Open” rozgrywane były schematem „do 2-óch przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej). Mecze we wszystkich kategoriach rozgrywane były do 3-ech wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów.

Rywalizacja przebiegała emocjonująco, a każdy pojedynek był zacięty i każdy z uczestników walczył do ostatniej „piłeczki”. W końcu po kilku godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców w czterech kategoriach. W kategorii :Młodzik:: I miejsce wywalczył Hubert Jagiełło , II miejsce zajął Tomek Cybulski , III miejsce Zosia Nowacka. W kategorii „Junior”: I miejsce wywalczył Mikołaj Dziurzyński, II miejsce – Jakub Myśliwiec, III miejsce – Jan Komorowski. W kategorii „Open Amator”: I miejsce zajął Grzegorz Klonowski, II miejsce – Maciej Kosman, III miejsce – Zdzisław Luterek. W kategorii najliczniej obsadzonej „Open Pro”: I miejsce zdobył Zenon Jabłoński, II miejsce – Jacek Nowacki, III miejsce – Marek Biernat.    

Wszyscy zwycięzcy każdej kategorii (od miejsca 1-ego do 3-ego) otrzymali pamiątkowe statuetki oraz różnorodne nagrody rzeczowe. Dodatkowo dla każdego uczestnika turnieju został przygotowany poczęstunek w postaci napojów gorących, napojów energetycznych i wód mineralnych, batoników, różnorodnych słodyczy oraz świeżo wypiekanych bułeczek z nadzieniem „a’la pizza”.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocześnie chcielibyśmy tutaj serdecznie podziękować Pani Wójt Gminy Michałowice- Małgorzacie Pacheckiej za wsparcie finansowe ze strony Urzędu Gminy Michałowice, dzięki któremu możliwa była organizacja i przeprowadzenie kolejnej – tym razem X-ej już edycji wiosennego turnieju tenisa stołowego.

Jeszcze raz gratulujemy aktualnym zwycięzcom X-ego Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Pani Wójt Gminy Michałowice i zapraszamy już teraz wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2021r.(miejmy nadzieję, że w lepszych już czasach) podczas naszych turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności i łączących pokolenia.

Ze sportowymi pozdrowieniami – prezes Zarządu UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr inż. Marcin Jagiełło

Może Ci się również spodoba