XVI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJT GMINY MICHAŁOWICE – rozstrzygnięty

W niedzielę 05 grudnia 2021r. została rozegrana XVI-a edycja corocznego mikołajkowego turnieju tenisa stołowego o puchar Wójta Gm.Michałowice, na Hali Sportowej w ZSO, w Komorowie. Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach: „Młodzik”, „Junior”, „Open Amator” i „Open Pro”. Turniej był finansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu. Jak zwykle frekwencja dopisała, zgłosiło się prawie 70-u uczestników ( w tym uczniowie naszego Liceum i SP), choć i tym razem sytuacja była wyjątkowa: czas epidemiczny.

W związku z powyższym wiele osób (prawie 20 os.) z różnych przyczyn (izolacji, kwarantanny, obawy etc.) nie przybyło na turniej, gdzie w normalnych warunkach byłoby ich zdecydowanie więcej. Pomimo przeciwności losu turniej odbył się bez większych problemów. Oczywiście nasze wydarzenie sportowe rozgrywane było bez udziału publiczności i z zachowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii Covid-19.

Wszystkie kategorie rozgrywane były systemem „do 2-óch przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej). Mecze we wszystkich kategoriach rozgrywane były do 3-ech wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów.

Rywalizacja przebiegała emocjonująco, a każdy pojedynek był jak zwykle zacięty i każdy z uczestników walczył do ostatniej „piłeczki”. W końcu po kilku godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców w czterech kategoriach. W kategorii: Młodzik:: I miejsce wywalczył Kuba Kłobukowski (kl.5a SP) , II miejsce zajął Tomek Cybulski, III miejsce Michał Piotrowski i IV miejsce: Bartek Eggert. W kategorii „Junior”: I miejsce wywalczył Mikołaj Dziurzyński, II miejsce – Mateusz Wężyk , III miejsce – Hubert Jagiełło , zaś IV miejsce- Bartek Malik (kl. 5d SP). W kategorii „Open Amator”: I miejsce zdobył Kuba Myśliwiec ( kl. 2b LO), II miejsce – Maciej Kosman, III miejsce – Bartek Konarski, IV miejsce – Mirek Dąbrowski. Zaś w ostatniej kategorii „Open Pro”: I miejsce wywalczył Artur Kasprzak, II miejsce- Jacek Madej, III miejsce – Marek Pawłowski, IV miejsce – Marek Biernat.   

Wszyscy zwycięzcy każdej kategorii otrzymali pamiątkowe puchary oraz różnorodne nagrody rzeczowe. Dodatkowo dla każdego uczestnika turnieju został przygotowany poczęstunek w postaci napojów i wód mineralnych, ciepłych napojów. różnorodnych słodyczy i świeżych zapiekanych kanapeczek.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocześnie chcielibyśmy tutaj serdecznie podziękować Pani Wójt Gminy Michałowice- Małgorzacie Pacheckiej za wsparcie finansowe ze strony Urzędu Gminy Michałowice, dzięki któremu możliwa była organizacja i przeprowadzenie kolejnej – tym razem XVI-ej już edycji mikołajkowego turnieju tenisa stołowego.

Jeszcze raz gratulujemy aktualnym zwycięzcom XVI-ego Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Pani Wójt Gminy Michałowice i zapraszamy już teraz wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2022r.(miejmy nadzieję, że w lepszych czasach) podczas naszych turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności i łączących pokolenia.

Ze sportowymi pozdrowieniami – prezes Zarządu UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr inż. Marcin Jagiełło

Może Ci się również spodoba