PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

W dniu 2 kwietnia 2022r w ZSO, w Komorowie zostały przeprowadzone warsztaty z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej zorganizowane przez Fundację ART w porozumieniu z sekcją samoobrony UKS Komorów, realizującą zadanie publiczne z zakresu bezpieczeństwa. Warsztaty mogły być zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

Kilkugodzinne zajęcia prowadził wykwalifikowany ratownik medyczny, dzięki czemu słuchacze mogli poznać praktyczny wymiar pierwszej pomocy i zapoznać się z aktualnymi przepisami i formami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Obejmowały one część zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.

Warsztaty zakończono wręczeniem uczestnikom Certyfikatów Pierwszej Pomocy.

Jednym słowem warto było uczestniczyć w tego typu warsztatach i w przyszłości będziemy starać się powtarzać je cyklicznie, aby jak najwięcej osób było obeznanych w sposobie udzielania pierwszej pomocy i właściwie reagowało podczas ewentualnych sytuacji wymagających skutecznego udzielenia pierwszej pomocy.

prezes Zarządu UKS Komorów – dr inż. Marcin Jagiełło

Może Ci się również spodoba