Powiatowe Finały SP w Drużynowym Tenisie Stołowym

W piątek 13 stycznia 2023r. zostały rozegrane Finały Powiatowe Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców dla rocznika 2009 i 2008 oraz 2010 i młodsi ( tzw. Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt w kategorii dzieci i młodzież).

Gospodarzem, a zarazem organizatorem turnieju był tym razem Nadarzyn. Zawody rozgrywane były w czterech grupach: grupa dziewcząt rocznik 2009 i 2008, grupa dziewcząt rocznik 2010 i młodsi, grupa chłopców rocznik 2009 i 2008 oraz grupa chłopców rocznik 2010 i młodsi. W każdej grupie obowiązywał system podziału na grupy, gdzie zawodnicy danej gminy rywalizowali ze sobą w grze pojedynczej i w grze podwójnej oraz ew.ponownie w grze pojedynczej. Mecze we wszystkich grupach rozgrywane były do 2-óch wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów, zaś mecz wygrywał zespół, który jako pierwszy zdobył 3-y punkty.

Rywalizacja przebiegaÅ‚a dynamicznie, a każdy pojedynek byÅ‚ zaciÄ™ty i peÅ‚en emocji . W koÅ„cu po kilku godzinnej zaciÄ™tej rywalizacji wyÅ‚oniono ostatecznych zwyciÄ™zców we wszystkich grupach.

NaszÄ… szkoÅ‚Ä™ i GminÄ™ reprezentowali uczniowie, którzy wczeÅ›niej wygrali swoje mecze na poziomie rywalizacji miÄ™dzy gminnymi szkoÅ‚ami. I tak – dziewczÄ™ta w kategorii mÅ‚odzież (rocznik 2009 i 2008), w skÅ‚adzie: Dominika JagieÅ‚Å‚o i Ewa Zakrzewska (trenujÄ…ce w UKS Komorów) – zdobyÅ‚y I miejsce, deklasujÄ…c swoje rywalki, zarówno w fazie grupowej, półfinaÅ‚owej i finaÅ‚owej. WywalczyÅ‚y zÅ‚oto, dziÄ™ki czemu awansowaÅ‚y do rundy miÄ™dzypowiatowej. Natomiast chÅ‚opcy w kategorii dzieci (rocznik 2010 i mÅ‚odsi), w skÅ‚adzie: Jakub KÅ‚obukowski i BartÅ‚omiej Malik (trenujÄ…cy w UKS Komorów) – zdobyli III miejsce, choć niewiele brakowaÅ‚o aby powalczyli w finale.

Wszyscy zwyciÄ™zcy każdej grupy otrzymali pamiÄ…tkowe puchary oraz medale.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Ze sportowymi pozdrowieniami – opiekun: dr inż. Marcin JagieÅ‚Å‚o