XIV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Pani Wójt Gminy Michałowice – rozstrzygnięty

W niedzielę 15 grudnia 2019r. została rozegrana XIV-a edycja corocznego mikołajkowego turnieju tenisa stołowego o puchar Wójta Gm.Michałowice, na Hali Sportowej w ZSO, w Komorowie. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: „Młodzik”, „Junior”, „Open”. Turniej był współfinansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu. Jak zwykle frekwencja dopisała i tym razem – zgłosiło się i tym razem prawie 70-u uczestników, co świadczy o dużej popularności tej dyscypliny sportowej.

Kategorie „Młodzik”, „Junior” oraz kategoria „Open” rozgrywane były schematem „do 2-óch przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej). Mecze we wszystkich kategoriach rozgrywane były do 3-ech wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów.

Rywalizacja przebiegała pasjonująco, a każdy pojedynek był zacięty i każdy z uczestników walczył do ostatniej „piłeczki”. W końcu po kilku godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców w trzech kategoriach. W kategorii :Młodzik:: I miejsce wywalczył Mikołaj Dziurzyński , II miejsce zajął Maciej Nowicki , III miejsce Szymon Warda i IV miejsce: Hubert Szczutkowski. W kategorii „Junior”: I miejsce wywalczył Jakub Myśliwiec, II miejsce – Franek Kowalski, III miejsce – Pascal Barmentloo, zaś IV miejsce- Jakub Nowicki. W kategorii najliczniej obsadzonej „Open”: I miejsce zdobył Jerzy Kiełbik, II miejsce – Wojciech Folwarski, III miejsce – Tomasz Okuniewicz, IV miejsce – Vuvan Hung, V miejsce – Jacek Nowacki i w końcu VI miejsce – Piotr Knapczyński.

Wszyscy zwycięzcy każdej kategorii (od miejsca 1-ego do 3-ego) otrzymali pamiątkowe statuetki oraz różnorodne nagrody rzeczowe,  uczestnicy plasujący się na IV-ej lokacie w kategorii młodzik i junior nagrody pocieszenia oraz zawodnicy zajmujący lokaty IV, V i VI w kategorii open paczki „mikołajkowe”. Dodatkowo dla każdego uczestnika turnieju został przygotowany poczęstunek w postaci witaminowych napojów i wód mineralnych Oshee, batoników proteinowych i witaminowych Oshee, różnorodnych słodyczy oraz odżywczych i zbilansowanych kanapek. Poza tym każdy gość i uczestnik turnieju mógł skorzystać z przygotowanych napojów gorących.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocześnie chcielibyśmy tutaj serdecznie podziękować Pani Wójt Gminy Michałowice- Małgorzacie Pacheckiej, która zaszczyciła nas swoją obecnością i uroczyście przywitała wszystkich zgromadzonych oraz otworzyła turniej, za wsparcie finansowe ze strony Urzędu Gminy Michałowice, dzięki któremu możliwa była organizacja i przeprowadzenie kolejnej – tym razem XIV-ej już edycji mikołajkowego turnieju tenisa stołowego.

Jeszcze raz gratulujemy aktualnym zwycięzcom XIV-ego Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Pani Wójt Gminy Michałowice i zapraszamy już teraz wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2020r. podczas naszych turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności i łączących pokolenia.

Ze sportowymi pozdrowieniami – prezes Zarządu UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr inż. Marcin Jagiełło

 

Może Ci się również spodoba