XIII Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego – rozstrzygnięty :))

XIII Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Pani Wójt Gminy Michałowice

W poniedziałek  20 maja 2024r. i w czwartek 23 maja 2024r. została rozegrana XIII-a edycja corocznego wiosennego turnieju tenisa stołowego o puchar Wójta Gm.Michałowice, na Hali Sportowej w ZSO, w Komorowie. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: „Pierwszy krok”, „Junior”, „Open”. Turniej był współfinansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu. I tym razem frekwencja dopisała , zgłosiło się prawie 60-u uczestników.

Kategorie „Pierwszy krok”, „Junior”, i kategoria „Open” rozgrywane były schematem „do 2-óch przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej). Mecze we wszystkich kategoriach rozgrywane były do 3-ech wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów.

Rywalizacja przebiegała dynamicznie , a każdy z uczestników walczył do ostatniej „piłeczki”. Zarówno w poniedziałek, jak i czwartek rywalizacja była zacięta, szczególnie w czwartek gdzie dopiero w godzinach wręcz nocnych wyłoniono ostatecznych zwycięzców. W kategorii : „Pierwszy krok”: I miejsce wywalczył Paweł Kwaśniewicz , II miejsce zajął Jacek Augustyniak , III miejsce Franek Szota, IV miejsce zaś wywalczył Mateusz Martusewicz. W kategorii „Junior”: I miejsce wywalczył Mateusz Majchrzak, II miejsce – Franek Rzepiela, III miejsce – Jakub Kłobukowski i IV miejsce – Dominika Jagiełło. W kategorii najliczniej obsadzonej „Open”: I miejsce zdobył Artur Kasprzak, II miejsce – Wojtek Folwarski, III miejsce – Jurek Kiełbik i IV miejsce- Tomek Okuniewicz.    

Wszyscy zwycięzcy każdej kategorii (od miejsca 1-ego do 3-ego) otrzymali pamiątkowe statuetki oraz różnorodne nagrody rzeczowe, a plasujący się na 4-ej pozycji – nagrody pocieszenia. Dodatkowo dla każdego uczestnika turnieju został przygotowany poczęstunek w postaci napojów i wód mineralnych, różnorodnych słodyczy i przekąsek, jak również na każdego czekała świeżo przygotowana pizza.  

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocześnie chcielibyśmy tutaj serdecznie podziękować Pani Wójt Gminy Michałowice- Małgorzacie Pacheckiej za wsparcie finansowe ze strony Urzędu Gminy Michałowice, dzięki któremu możliwa była organizacja i przeprowadzenie kolejnej – tym razem XIII-ej już edycji wiosennego turnieju tenisa stołowego.

Jeszcze raz gratulujemy aktualnym zwycięzcom XIII-ego Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Pani Wójt Gminy Michałowice i zapraszamy już teraz wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2024r. podczas naszych turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności i łączących pokolenia.

Ze sportowymi pozdrowieniami – prezes Zarządu UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr inż. Marcin Jagiełło

Może Ci się również spodoba