II TURNIEJ SPORTÓW SIŁOWYCH O PUCHAR DYREKTORA ZSO W KOMOROWIE – rozstrzygnięty

Turniej odbył się 31 października 2019r na siłowni w szkole . W turnieju wzięli udział uczniowie naszego Zespołu Szkół – uczniowie klas 8-ych oraz klas licealnych Turniej obejmował 6 konkurencji. Podczas turnieju uczestnicy rywalizowali zacięcie we wszystkich konkurencjach. Na początku zaczęli od pompek tradycyjnych na wspornikach. Następną konkurencją było podciąganie podchwytem na poręczy – liczyła się największa liczba powtórzeń, tak jak przy pompkach.

Dalej było wyciskanie sztangi leżąc, gdzie każdy uczestnik miał za zadanie wycisnąć jak najwięcej powtórzeń 20% swojej m.c. Kolejna konkurencja polegała na tym ,aby w wyznaczonym czasie przenieść talerze o różnym ciężarze z wyznaczonego pola na drugie pole. Potem uczestnicy przeszli do sprawdzenia swojej siły ramion , gdzie każdy miał jak najdłużej na wyciągniętych ramionach utrzymać kettle.

Wreszcie ostatnia potyczka polegała na wykonaniu jak największej ilości przysiadów z obciążeniem.

Każdemu uczestnikowi w danej konkurencji przyznawane były punkty, które na końcu zbilansowano i ostatecznie wyłoniono zwycięzców. Zwyciezcy (pierwsze trzy miejsca) otrzymali pamiątkowe statuetki wraz z wieloma różnorodnymi nagrodami rzeczowymi, zaś wszyscy pozostali uczestnicy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, napojami i batonami sportowymi.

Oczywiście uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom i uczestnikom turnieju dokonała w zastępstwie Pani Dyrektor ZSO w Komorowie, Pani V-ce Dyrektor Edyta Pająk wraz z Panem Marcinem Jagiełło, życząc wszystkim dalszych sukcesów sportowych oraz rozwijania tężyzny fizycznej.

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne edycje naszych zmagań siłowych podczas corocznych turniejów o puchar Dyrektora ZSO w Komorowie.

Organizator: sekcja ćw.siłowych UKS „Komorów” – dr inż. Marcin Jagiełło

Może Ci się również spodoba