Treningi i zajęcia – ODWOŁANE

Z przykrością muszę jednak dzisiaj poinformować wszystkich naszych członków i miłośników tenisa stołowego oraz pozostałych dyscyplin o zawieszeniu zajęć i treningów do 17 stycznia 2021r……

Brak mi słów na to jak związki sportowe podchodzą do tematu….

Będę na bieżąco śledzić rozwój sytuacji i od razu poinformuję, jeśli będzie „zielone” światło .

Ze sportowym ubolewaniem – prezes Zarządu UKS Komorów- M.Jagiełło

Oto komunikat PZTS, który został wydany :

” W związku z pytaniami, kierowanymi do Polskiego Związku Tenisa Stołowego, w związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, po konsultacjach i wnikliwej analizie rozporządzenia, Polski Związek Tenisa Stołowego informuje że:

  1. W oparciu o §3 pkt. 15 ust. 1 rozporządzenia, możliwe jest prowadzenie działalność związanej z organizacją współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dedykowanych dzieciom i młodzieży uczestniczącym we współzawodnictwie sportowym, prowadzonym przez Polski Związek Tenisa Stołowego. W opinii Polskiego Związku Tenisa Stołowego, wszyscy małoletni posiadający ważne licencje zawodnicze na sezon 2020/2021 uczestniczą w systemie współzawodnictwa, a co za tym idzie, podmioty organizujące zajęcia sportowe, w tym obozy szkoleniowe i treningi, mają prawo prowadzić działalność w okresie obowiązywania rozporządzenia.
    Lista zawodników posiadających aktualne licencje okresowe dostępna jest na stronie internetowej PZTS.
  2. W oparciu o §3. pkt. 15 ust. 1 rozporządzenia, prowadzenie treningów oraz organizacja współzawodnictwa sportowego i wydarzeń sportowych dla dorosłych są zabronione. Wyjątek stanowią zawodnicy pobierający stypendium sportowe Ministra Sportu, zawodnicy kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub paraolimpijskiej oraz w ramach rozgrywek Lotto Superligi mężczyzn (jako ligi zawodowej w rozumieniu Ustawy o sporcie) i osoby uprawiające tenis stołowy zawodowo, to znaczy pobierające wynagrodzenie z tytułu gry w tenis stołowy, stanowiące znaczą cześć ich dochodu.
  3. W związku z wejściem w życie rozporządzenia, Polski Związek Tenisa Stołowego informuje, że wszystkie rozgrywki indywidualne oraz ligowe (tj. Ekstraklasy kobiet, Superligi mężczyzn, 1. ligi kobiet, 1. ligi mężczyzn oraz turnieje Grand Prix Polski) zaplanowane na okres od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku zostają zawieszone……”

Może Ci się również spodoba