XVIII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

W poniedziałek 4 grudnia 2023r. oraz w czwartek 7 grudnia 2023r. została rozegrana XVIII-a już edycja corocznego mikołajkowego turnieju tenisa stołowego, na Hali Sportowej w ZSO, w Komorowie. W poniedziałek rozegrano dwie kategorie „skrzat” i „pierwszy krok”, zaś w czwartek kategorię „junior”.

Frekwencja dopisała, zgłosiło się wielu uczestników,  w tym również nasi uczniowie SP i Liceum  w Komorowie.

Kategorie „skrzat” i „junior” rozgrywane były systemem „każdy z każdym” (w kat. ‘junior’ w dwóch grupach i potem po 2 zwycięzców z każdej grupy również systemem „każdy z każdym”) , natomiast kategoria „ pierwszy krok” była rozgrywana systemem „do 2-óch przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej).

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał prezes klubu/kierownik sekcji M.Jagiełło, po którym rozpoczęła się rywalizacja, przebiegająca emocjonująco, a każdy pojedynek był zacięty, zaś każdy z uczestników walczył do ostatniej „piłeczki”. W końcu po kilku godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców w trzech kategoriach. W kategorii: „Skrzat”: I miejsce wywalczyła Anna Anikiej, II miejsce zajęła Anna Augustyniak , III miejsce Jan Kobuszewski. W kategorii „Pierwszy krok”: I miejsce wywalczył Jacek Augustyniak, II miejsce – Aleksander Wójcik , III miejsce – Tymoteusz Siemieniuk , zaś IV miejsce- Julian Popiel . W kategorii „Junior”: I miejsce zdobył Mateusz Majchrzak, II miejsce – Jakub Kłobukowski, III miejsce – Karol Płochaja, IV miejsce – Piotr Rożek.

Wszyscy zwycięzcy każdej kategorii otrzymali pamiątkowe medale oraz różnorodne nagrody rzeczowe, zaś plasujący się na czwartym miejscu nagrody pocieszenia. Dodatkowo dla każdego uczestnika turnieju został przygotowany poczęstunek w postaci napojów i wód mineralnych, oraz różnorodnych słodyczy.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jeszcze raz gratulujemy aktualnym zwycięzcom XVIII-ego Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego i zapraszamy już teraz wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2024r. podczas naszych turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności i łączących pokolenia.

Ze sportowymi pozdrowieniami – prezes Zarządu UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr inż. Marcin Jagiełło