XII Miko?ajkowy Turniej Tenisa Sto?owego o Puchar Wójta Gminy Micha?owice- rozstrzygni?ty

W niedziel? 10 grudnia 2017r. zosta?a rozegrana XII-a  edycja corocznego miko?ajkowego turnieju tenisa sto?owego o puchar Wójta Gm.Micha?owice, na Hali Sportowej w ZSO, w Komorowie. Turniej rozgrywany by? w czterech kategoriach: „M?odzik”, „Junior”, „Open Amateur” i „Open Professional”. Turniej by? wspó?finansowany z bud?etu Gminy Micha?owice w ramach dotacji dla organizacji pozarz?dowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu. Jak zwykle frekwencja dopisa?a i tym razem – zg?osi?o si? prawie 80-u (niestety tu? przed turniejem a? 10 uczestników z powodu choroby musia?o zrezygnowa?- ale i tak pozosta?o na polu gry 70 graczy)  uczestników, co ?wiadczy niew?tpliwie o du?ej popularno?ci tej dyscypliny sportowej.

Kategorie „M?odzik”, „Junior” oraz kategoria „Open Amateur” rozgrywane by?y schematem „do 2-óch przegranych potyczek” (o zwyci?stwie decydowa? wygrany mecz, zawodnik przegrywaj?cy rywalizowa? dalej), natomiast kategoria „Open Professional” rozgrywana by?a w 2-óch grupach wg schematu „ka?dy z ka?dym”. Mecze we wszystkich kategoriach rozgrywane by?y do 3-ech wygranych setów i oczywi?cie punktowane sety do 11-u punktów.

Rywalizacja przebiega?a pasjonuj?co, a ka?dy pojedynek by? zaci?ty i ka?dy z uczestników walczy? do ostatniej „pi?eczki”. W ko?cu po kilku godzinnej zaci?tej rywalizacji wy?oniono ostatecznych zwyci?zców w czterech kategoriach. W kategorii :M?odzik:: I miejsce wywalczy?a Julia Balcerzak (UKS Lupus Kabaty) , II miejsce zaj?? Jan Krai?ski (UKS Komorów), III miejsce Micha? Strojek (UKS Komorów). W kategorii „Junior”: I miejsce wywalczy? Jakub My?liwiec (UKS Komorów), II miejsce – Max Utri (Nowa Wie?), III miejsce – Piotr Warcha?owski ( UKS Komorów ). W kategorii „Open Amateur”: I miejsce zdoby? Sebastian Rzeszotarski (P?cice), II miejsce – Hubert Rutkiewicz (UKS Komorów), III miejsce – Jakub Biernacki (UKS Komorów). I w ko?cu, w kategorii „Open Professional” I miejsce wywalczy? Reinhold Utri (Nowa Wie?), II miejsce – Jerzy Kie?bik (Brwinów), III miejsce – Aleksander Romaszko (UKS Komorów).

Wszyscy zwyci?zcy (od miejsca 1-ego do 3-ego) otrzymali pami?tkowe statuetki oraz ró?norodne nagrody rzeczowe. Dodatkowo ka?dy uczestnik turnieju otrzyma? sportowy napój- wod? do picia, od?ywcz? i energetyzuj?c? kanapk? oraz miko?ajkowe s?odycze. Gratulujemy zwyci?zcom i wszystkim uczestnikom oraz ?yczymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocze?nie chcieliby?my tutaj serdecznie podzi?kowa? Panu Wójtowi Gminy Micha?owice- Krzysztofowi Grabce, który w dniu dzisiejszym zaszczyci? nas swoj? obecno?ci? i uczestniczy? w uroczystym wr?czaniu nagród zwyci?zcom, za wsparcie finansowe ze strony Urz?du Gminy Micha?owice, dzi?ki któremu mo?liwa by?a organizacja i przeprowadzenie kolejnej – XII-ej ju? edycji miko?ajkowego turnieju tenisa sto?owego.

Jeszcze raz gratulujemy aktualnym zwyci?zcom XII-ego Miko?ajkowego Turnieju Tenisa Sto?owego o Puchar Wójta Gminy Micha?owice i zapraszamy ju? teraz wszystkich ch?tnych na kolejne przygody i rywalizacj? sportow? ju? w nadchodz?cym 2018r. podczas naszych turniejów upowszechniaj?cych tenis sto?owy w?ród wszystkich mieszka?ców naszej spo?eczno?ci i ??cz?cych pokolenia.

Ze sportowymi pozdrowieniami – prezes Zarz?du UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr in?. Marcin Jagie??o