IX Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Michałowice – rozstrzygnięty

IX Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Michałowice – rozstrzygnięty

W niedzielę 26 maja 2019r. została rozegrana IX-a edycja corocznego wiosennego turnieju tenisa stołowego o puchar Wójta Gm.Michałowice, na Hali Sportowej w ZSO, w Komorowie. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: „Młodzik”, „Junior”, „Open”. Turniej był współfinansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu. Jak zwykle frekwencja dopisała i tym razem – zgłosiło się prawie 50-u uczestników , co świadczy o dużej popularności tej dyscypliny sportowej w naszej Gminie.

Kategorie „Młodzik”, „Junior” oraz kategoria „Open” rozgrywane były początkowo schematem „każdy z każdym” w kilku grupach. Z każdej grupy do finału awansowało po 2-óch graczy. Finały w kategorii „Młodzik” i kategorii „Junior” również rozgrywane były wg schematu w/w. Natomiast finał w kategorii „Open” toczył się wg schematu „do 2-óch przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej),  Mecze we wszystkich kategoriach rozgrywane były do 3-ech wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów.

Rywalizacja przebiegała pasjonująco, a każdy pojedynek był zacięty i każdy z uczestników walczył do ostatniej „piłeczki”. W końcu po kilku godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców w trzech kategoriach. W kategorii :Młodzik:: I miejsce wywalczył Adam Pilecki , II miejsce zajął Hubert Jagiełło , III miejsce Franek Kędra, IV miejsce – Dominika Jagiełło. W kategorii „Junior”: I miejsce wywalczył Oliver Grochala, II miejsce – Kuba Myśliwiec, III miejsce – Marcel Filcek, IV miejsce – Łukasz Białek. W kategorii „Open”: I miejsce zdobył Jerzy Kiełbik, II miejsce – Wojtek Folwarski, III miejsce – Aleksander Romaszko, IV miejsce- Jacek Nowacki.

Wszyscy zwycięzcy (od miejsca 1-ego do 3-ego) otrzymali pamiątkowe statuetki oraz różnorodne nagrody rzeczowe, zaś zdobywcy 4-ego miejsca nagrody „pocieszenia”. Dodatkowo każdy uczestnik turnieju otrzymał napoje i wodę do picia, odżywcze i energetyzujące batoniki oraz wiosenne słodycze. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocześnie chcielibyśmy tutaj serdecznie podziękować Pani Wójt Gminy Michałowice- Małgorzacie Pacheckiej,  za wsparcie finansowe ze strony Urzędu Gminy Michałowice, dzięki któremu możliwa była organizacja i przeprowadzenie kolejnej – tym razem IX-ej edycji wiosennego turnieju tenisa stołowego.

Jeszcze raz gratulujemy aktualnym zwycięzcom IX-ego Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Michałowice i zapraszamy już teraz wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2019r. podczas naszych turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności i łączących pokolenia.

Ze sportowymi pozdrowieniami – prezes Zarządu UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr inż. Marcin Jagiełło

Może Ci się również spodoba