Powiatowe Finały SP w Drużynowym Tenisie Stołowym

W poniedziałek 06 grudnia 2021r. zostały rozegrane Finały Powiatowe Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców dla rocznika 2009 i 2010 oraz 2007 i 2008.

Gospodarzem, a zarazem organizatorem turnieju był UKS Komorów, który reprezentował Gminę Michałowice. Zawody rozgrywane były w czterech grupach: grupa dziewcząt rocznik 2009 i 2010, grupa dziewcząt rocznik 2007 i 2008, grupa chłopców rocznik 2009 i 2010 oraz grupa chłopców rocznik 2007 i 2008. W każdej grupie obowiązywał system „każdy z każdym”, gdzie zawodnicy danej gminy rywalizowali ze sobą w grze pojedynczej i ewentualnie w grze podwójnej. Oczywiście rywalizacja sportowa przebiegała bez udziału publiczności i z zachowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii Covid-19. Mecze we wszystkich grupach rozgrywane były do 3-ech wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów.

Rywalizacja przebiegała dynamicznie, a każdy pojedynek był zacięty i pełen emocji . W końcu po kilku godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców we wszystkich grupach. W grupie chłopców z rocznika 2009/2010: I miejsce – Nadarzyn, II miejsce – Raszyn, III miejsce – Pruszków, IV miejsce – Piastów, V miejsce – Michałowice, VI miejsce – Brwinów. W grupie chłopców z rocznika 2007/2008: I miejsce – Nadarzyn, II miejsce – Pruszków, III miejsce – Piastów, IV miejsce – Raszyn, V miejsce – Michałowice, VI miejsce – Brwinów. Natomiast w grupie dziewcząt rocznik 2007/2008: I miejsce Nadarzyn, II miejsce Piastów, III miejsce – Pruszków, IV miejsce – Raszyn i V miejsce – Michałowice + Brwinów. Zaś w grupie dziewcząt z rocznika 2009/2010: I miejsceMichałowice, II miejsce – Raszyn, III miejsce – Piastów, IV miejsce – Pruszków, V miejsce – Nadarzyn + Brwinów.

Także najmłodsze dziewczęta z Komorowa (Dominika Jagiełło i Ewa Zakrzewska, trenujące w UKS Komorów), reprezentujące Gminę Michałowice , sprawiły sobie i nam wspaniały prezent mikołajkowy – wygrywając swoją grupę i zdobywając I miejsce.

Wszyscy zwycięzcy każdej grupy otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Ze sportowymi pozdrowieniami – organizator: dr inż. Marcin Jagiełło