MAZOVIA CUP W TENISIE STOŁOWYM

W piątek 18 marca 2022r. na Hali Sportowej w ZSO, w Komorowie zostały rozegrane pierwsze zawody w drużynowym tenisie stołowym w kategorii dziewcząt roczniki 2009-2011, w rozgrywkach prowadzonych przez Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza – Mazovia. Organizatorem i zarazem gospodarzem rozgrywek był Komorów, który reprezentował Gminę Michałowice oraz klub sportowy UKS „Komorów”.

Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, gdzie zawodnicy danej gminy rywalizowali ze sobą w grze pojedynczej, następnie w grze podwójnej i ewentualnie jeszcze raz w grze pojedynczej. Mecze rozgrywane były do 3-ech wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów oraz do 3-ech wygranych meczów w danej rywalizacji między gminami. Po kilku godzinnej rywalizacji pełnej emocji i wzruszeń, wyłoniono ostatecznych zwycięzców – gdzie miejsca na podium wywalczyły dziewczęta : I miejsce – Michałowice, II miejsce – Nadarzyn, III miejsce – Podkowa Leśna. Na pozostałych miejscach uplasowały się gminy Milanówek i Brwinów.

Po zakończonej rywalizacji Pani Wójt Gm.Michałowice wraz z Prezesem Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza oraz przedstawicielami Gminy wręczyła zwycięzcom pamiątkowe puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, zaś pozostałym uczestnikom – pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. Wszyscy uczestnicy podczas zawodów mieli zapewnione napoje oraz poczęstunek.

Drużynę z Gminy Michałowice reprezentowały dziewczęta z Komorowa – Dominika Jagiełło i Ewa Zakrzewska, które trenują pod okiem trenerki Magdaleny Milczarek w UKS Komorów i które tego dnia sprawiły sobie i nam wspaniałą niespodziankę  – wygrywając wszystkie mecze i zdobywając I miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocześnie pragnę nadmienić, iż tenis stołowy do dyscyplina sportu angażująca mięśnie zarówno długie, jak  i krótkie, jest dyscypliną wyrabiającą zwinność, koordynację ruchową, koncentrację i refleks, poprawiająca interakcje społeczne, rozwijającą inteligencję, a także mającą właściwości terapeutyczne i zdaniem naukowców pozytywnie wpływającą na rozwój mózgu.

Ze sportowymi pozdrowieniami – organizator: dr inż. Marcin Jagiełło

Może Ci się również spodoba