XVII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJT GMINY MICHAŁOWICE – rozstrzygnięty

W niedzielę 04 grudnia 2022r. została rozegrana XVII-a edycja corocznego mikołajkowego turnieju tenisa stołowego o puchar Wójta Gm.Michałowice, na Hali Sportowej w ZSO, w Komorowie. Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach: „Młodzik”, „Junior”, „Open Amator” i „Open Pro”. Turniej był finansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu. Jak zwykle frekwencja dopisała, zgłosiło się 60-u uczestników ( w tym uczniowie Liceum i SP w Komorowie).

Poza tym wiele osób z różnych przyczyn nie przybyło na turniej, gdzie w normalnych warunkach byłoby ich jeszcze  więcej. Wszystkie kategorie rozgrywane były systemem „do 2-óch przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej). Mecze we wszystkich kategoriach rozgrywane były do 3-ech wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Pani Wójt Małgorzata Pachecka, po którym rozpoczęła się rywalizacja, przebiegająca emocjonująco, a każdy pojedynek był zacięty, zaś każdy z uczestników walczył do ostatniej „piłeczki”. W końcu po kilku godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców w czterech kategoriach. W kategorii: Młodzik:: I miejsce wywalczył Piotr Rożek , II miejsce zajął Nikodem Radzikowski (SP Komorów), III miejsce Oliwier Ogrodnik i IV miejsce: Piotr Karolak. W kategorii „Junior”: I miejsce wywalczył Mikołaj Dziurzyński, II miejsce – Tymek Kądziela , III miejsce – Dominika Jagiełło (SP Komorów) , zaś IV miejsce- Mateusz Wężyk . W kategorii „Open Amator”: I miejsce zdobył Tomek Polakowski, II miejsce – Jakub Myśliwiec (LO Komorów), III miejsce – Sławek Homa, IV miejsce – Michał Homa. Zaś w ostatniej kategorii „Open Pro”: I miejsce wywalczył Jerzy Kiełbik, II miejsce- Artur Wiśniewski, III miejsce – Artur Kasprzak, IV miejsce – Jacek Madej.   

Wszyscy zwycięzcy każdej kategorii otrzymali pamiątkowe puchary oraz różnorodne nagrody rzeczowe. Dodatkowo dla każdego uczestnika turnieju został przygotowany poczęstunek w postaci napojów i wód mineralnych, ciepłych napojów. różnorodnych słodyczy i świeżych zapiekanych chaczapuri oraz kalendarzy 2023r.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocześnie chcielibyśmy tutaj serdecznie podziękować Pani Wójt Gminy Michałowice- Małgorzacie Pacheckiej za wsparcie finansowe ze strony Urzędu Gminy Michałowice, dzięki któremu możliwa była organizacja i przeprowadzenie kolejnej – tym razem XVII-ej już edycji mikołajkowego turnieju tenisa stołowego.

Jeszcze raz gratulujemy aktualnym zwycięzcom XVII-ego Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Pani Wójt Gminy Michałowice i zapraszamy już teraz wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2023r.(miejmy nadzieję, że w lepszych czasach) podczas naszych turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności i łączących pokolenia.

Ze sportowymi pozdrowieniami – prezes Zarządu UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr inż. Marcin Jagiełło

Może Ci się również spodoba