Gminne Finały SP w Drużynowym Tenisie Stołowym

W poniedziałek 05 grudnia 2022r. zostały rozegrane Finały Gminne Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców dla rocznika 2008 i 2009 oraz 2010 i 2011.

Gospodarzem, a zarazem organizatorem turnieju był Komorów. Zawody rozgrywane były w trzech grupach: grupa dziewcząt rocznik 2008 i 2009, grupa chłopców rocznik 2008 i 2009 oraz grupa chłopców rocznik 2010 i 2011. W każdej grupie obowiązywał system „każdy z każdym”, gdzie zawodnicy danej szkoły rywalizowali ze sobą w grze pojedynczej i ewentualnie w grze podwójnej. Mecze we wszystkich grupach rozgrywane były do 3-ech wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów.

Rywalizacja przebiegała dynamicznie, a każdy pojedynek był zacięty i pełen emocji . W końcu po zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców we wszystkich grupach. W grupie chłopców z rocznika 2008/2009: I miejsce – Michałowice w składzie: Piotr Wawszczak, Adam Małecki, Zygmunt Jastrzębski. II miejsce – Komorów w składzie: Oliwier Gawron i Patryk Kawycz III miejsce – Nowa Wieś ( walkower ). W grupie chłopców z rocznika 2010/2011: I miejsce – Komorów w składzie: Jakub Kłobukowski i Bartosz Malik, II miejsce – Michałowice w składzie: Kacper Syguła, Dawid Obłuski i Daniel Cha, III miejsce – Nowa Wieś (walkower). Natomiast w grupie dziewcząt rocznik 2008/2009: I miejsce Komorów w składzie: Dominika Jagiełło i Ewa Zakrzewska, II miejsce Michałowice w składzie: Maja Chacińska i Kornelia Warda, III miejsce – Nowa Wieś ( walkower ).   

Także nasi chłopcy z rocznika 2010/11 i dziewczęta z rocznika 2008/09 (Jakub Kłobukowski, Bartek Malik, Dominika Jagiełło i Ewa Zakrzewska, trenujące w UKS Komorów), sprawili sobie i nam wspaniały prezent mikołajkowy – wygrywając wszystkie swoje mecze i zdobywając I miejsce, dzięki czemu w styczniu 2023r.będą reprezentować naszą Gminę na finałach powiatowych.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Ze sportowymi pozdrowieniami – organizator: dr inż.  Marcin Jagiełło

Może Ci się również spodoba