Srebro w Mistrzostwach Powiatu Pruszkowskiego w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

FINAŁY POWIATU PRUSZKOWSKIEGO SZKÓŁ ŚREDNICH W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

W piątek 15 marca 2024r. zostały rozegrane Finały Powiatowe Szkół Średnich w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców ( tzw. Mistrzostwa Powiatu Pruszkowskiego w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej).

Gospodarzem, a zarazem organizatorem turnieju było ZSO Komorów. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym. W każdym meczu obowiązywała zasada, że zawodnicy danej szkoły rywalizowali ze sobą w grze pojedynczej i w razie potrzeby w grze podwójnej. Wszystkie mecze rozgrywane były do 2-óch wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów, zaś mecz wygrywał zespół, który jako pierwszy zdobył 2-y punkty.

Rywalizacja przebiegała dynamicznie, a każdy pojedynek był zacięty i pełen emocji (prawie każdy team miał w swoim składzie osoby trenujące). Nasi chłopcy szli jak burza i wygrali gładko 3 mecze do przerwy, zaś po przerwie podtrzymali dobrą passę i znów 2 mecze wygrali. Na sam koniec pozostał mecz o złoto z reprezentacją Nadarzyna. I tutaj walka była niesamowita, doszło do gry na przewagi, a wymiany piłek były pasjonujące, tym bardziej, że w każdej z drużyn byli chłopcy na co dzień trenujący w różnych klubach. W końcu po kilku godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców.   

Naszą szkołę – Liceum i Gminę Michałowice reprezentowali uczniowie w składzie: Jakub Myśliwiec, Karol Płochaja i Wojtek Ulewicz.  

I tak – chłopcy w składzie: Jakub M., Karol P.(trenujący w UKS Komorów)i Wojtek U. – zdobyli II miejsce. I miejsce wywalczył wspomniany Nadarzyn, III miejsce – „ZAN” Pruszków, IV miejsce – ZSznr1 Pruszków, V miejsce – „Mickiewicz” Piastów, VI miejsce – „Kościuch” Pruszków, VII miejsce – „Pryzmat” Pruszków, VIII i IX- SMSLO Pruszków i „Nansen” Piastów. 

 Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy.  

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Ze sportowymi pozdrowieniami – opiekun/trener: dr inż. Marcin Jagiełło

Może Ci się również spodoba