XIII Wiosenny Turniej Tenisa StoÅ‚owego – rozstrzygniÄ™ty :))

XIII Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Pani Wójt Gminy Michałowice

W poniedziaÅ‚ek  20 maja 2024r. i w czwartek 23 maja 2024r. zostaÅ‚a rozegrana XIII-a edycja corocznego wiosennego turnieju tenisa stoÅ‚owego o puchar Wójta Gm.MichaÅ‚owice, na Hali Sportowej w ZSO, w Komorowie. Turniej rozgrywany byÅ‚ w trzech kategoriach: „Pierwszy krok”, „Junior”, „Open”. Turniej byÅ‚ współfinansowany z budżetu Gminy MichaÅ‚owice w ramach dotacji dla organizacji pozarzÄ…dowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu. I tym razem frekwencja dopisaÅ‚a , zgÅ‚osiÅ‚o siÄ™ prawie 60-u uczestników.

Kategorie „Pierwszy krok”, „Junior”, i kategoria „Open” rozgrywane były schematem „do 2-óch przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej). Mecze we wszystkich kategoriach rozgrywane były do 3-ech wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów.

Rywalizacja przebiegaÅ‚a dynamicznie , a każdy z uczestników walczyÅ‚ do ostatniej „piÅ‚eczki”. Zarówno w poniedziaÅ‚ek, jak i czwartek rywalizacja byÅ‚a zaciÄ™ta, szczególnie w czwartek gdzie dopiero w godzinach wrÄ™cz nocnych wyÅ‚oniono ostatecznych zwyciÄ™zców. W kategorii : „Pierwszy krok”: I miejsce wywalczyÅ‚ PaweÅ‚ KwaÅ›niewicz , II miejsce zajÄ…Å‚ Jacek Augustyniak , III miejsce Franek Szota, IV miejsce zaÅ› wywalczyÅ‚ Mateusz Martusewicz. W kategorii „Junior”: I miejsce wywalczyÅ‚ Mateusz Majchrzak, II miejsce – Franek Rzepiela, III miejsce – Jakub KÅ‚obukowski i IV miejsce – Dominika JagieÅ‚Å‚o. W kategorii najliczniej obsadzonej „Open”: I miejsce zdobyÅ‚ Artur Kasprzak, II miejsce – Wojtek Folwarski, III miejsce – Jurek KieÅ‚bik i IV miejsce- Tomek Okuniewicz.

Wszyscy zwyciÄ™zcy każdej kategorii (od miejsca 1-ego do 3-ego) otrzymali pamiÄ…tkowe statuetki oraz różnorodne nagrody rzeczowe, a plasujÄ…cy siÄ™ na 4-ej pozycji – nagrody pocieszenia. Dodatkowo dla każdego uczestnika turnieju zostaÅ‚ przygotowany poczÄ™stunek w postaci napojów i wód mineralnych, różnorodnych sÅ‚odyczy i przekÄ…sek, jak również na każdego czekaÅ‚a Å›wieżo przygotowana pizza.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocześnie chcielibyśmy tutaj serdecznie podziękować Pani Wójt Gminy Michałowice- Małgorzacie Pacheckiej za wsparcie finansowe ze strony Urzędu Gminy Michałowice, dzięki któremu możliwa była organizacja i przeprowadzenie kolejnej – tym razem XIII-ej już edycji wiosennego turnieju tenisa stołowego.

Jeszcze raz gratulujemy aktualnym zwycięzcom XIII-ego Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Pani Wójt Gminy Michałowice i zapraszamy już teraz wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2024r. podczas naszych turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności i łączących pokolenia.

Ze sportowymi pozdrowieniami – prezes ZarzÄ…du UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr inż. Marcin JagieÅ‚Å‚o