Kolejny sukces koszykarzy UKS Komorów

Idzie m?odo??!
Sukcesy ogólnopolskie oraz mi?dzynarodowe koszykarzy z UKS Komorów.
?mia?o mo?na powiedzie?, ?e koszykarska akademia z Komorowa to sportowa marka Gminy Micha?owice.

Po raz kolejny przez wysokie umiej?tno?ci nasi m?odzi sportowcy godnie reprezentuj? i rozs?awiaj? nasz? spo?eczno?? na forum.
W E?ku w dniach 16- 18 pa?dziernika odbywa? si? VIII Mi?dzynarodowy Turniej Mini Koszykówki Nenufar Cup
o puchar prezydenta miasta E?k.
Organizator postara? si? o pi?kn? ceremonie otwarcia i zako?czenia pierwszego turnieju w Polsce dla rocznika 2005.
W turnieju bra?o udzia? osiem dru?yny: z Litwy, Estoni oraz Polski.
UKS Komorów wygra? wszystkie mecze i zdoby? z?ote medale oraz wspania?y puchar, a tak?e pami?tkowe koszulki oraz…czekolady.
UKS Komorów uzyska? nast?puj?ce rezultaty:
Mecze w grupie:
UKS Komorów – Shraks Gdynia 45 ; 4
UKS Komorów – UKS SP 27 Katowice I 58 : 2
UKS Komorów – ?SM Marijampole ( Litwa ) 24 : 6

Mecz pó?fina?owy z gospodarzami: ( rywale w klasie sportowej )
Nenufar 5 E?k – UKS Komorów 14 : 19

Fina? z renomowan? dru?yn? Trefla Sopot (trenuj?c? 5 razy w tygodniu)
UKS Komorów – Trefl Sopot 29 : 20

Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP wybrano zawodnika z UKS Komorów Franciszka Szulara.

Najlepiej rzucaj?cym zawodnikiem w konkursie rzutów osobistych zosta? zawodnik UKS Komorów Kowalski Jakub
w nagrod? otrzyma? ksi??k? o Lakersach.

Do pi?tki najlepszych koszykarzy tego mi?dzynarodowego turnieju wybrano dwóch naszych zawodników
Piotra Walczaka oraz Tadeusza Engela.
W pierwszym dniu turnieju podczas ceremoni otwarcia zosta? rozegrany konkurs rzutowy.
W konkursie bra?o udzia? 8 zawodników po jednym reprezentancie z ka?dej dru?yny.
Zwyci??y? zawodnik UKS Komorów Adam Janik ( 5 trafionych z 5 pozycji 100%).
Tydzie? wcze?niej 11 pa?dziernika w Grójcu odby? si? turniej ogólnoplski dla rocznika 2006 gdzie jeszce m?odsi koszykarze dzielnie walczyli
plasuj?c si? ostatecznie na drugim miejscu. W turnieju zmierzy?y si? ze sob? 4 dru?yny : AZS Skierniewice, MUKS Basket Warszawa,
UKS Komorów oraz gospodarz turnieju- MKS Grójec. W zawodach wyst?pili ch?opcy z roczników 2006 oraz m?odsi.
By? to pierwszy turniej w Polsce w którym wyst?pili tacy m?odzi koszykarze. Ch?opcy otrzymali medale oraz s?odycze.

UKS KOMORÓW-AZS PWSZ SKIERNIEWICE 69-14
UKS KOMORÓW-MUKS BASKET WARSZAWA 55-6
MKS GRÓJEC-UKS KOMORÓW 32-30
Do pi?tki gwiazd turnieju wybrano Filipa Kowalczyka który w UKS Komorów trenuje ju? z ch?opcami 3 lata starszymi
z racji na du?y potencja?.

trener/kierownik sekcji – Grzegorz Tomaszewski