29 Finał WOŚP – podsumowanie

W niedzielę 31 stycznia 2021r. rozegrano charytatywny turniej tenisa stołowego na rzecz WOŚP – 29 Finału WOŚP.

Na wstępie chciałbym podać kwotę jaką udało się tego dnia zebrać do puszki naszego wolontariusza – prawie 2700zł !!! + kwoty z licytacji prowadzonej online przez sztab (jeszcze nie znamy podsumowania).

Wielkie Dzięki za serce i wsparcie w tym szczególnym dniu.

Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach umiejętnościowych: „Młodzik”, „Junior”, „Open Am.”, „Open Pro”. Jak zwykle frekwencja dopisała i tym razem, zgłosiło się prawie 60-u uczestników.

Wiele osób z różnych przyczyn (izolacji, kwarantanny, obawy) nie przybyło na turniej, gdzie w normalnych warunkach byłoby ich jeszcze więcej.  Oczywiście nasze wydarzenie sportowe rozgrywane było bez udziału publiczności i z zachowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii Covid-19.

Kategoria „Junior” rozgrywana była systemem „każdy z każdym”, zaś pozostałe kategorie rozgrywane były schematem „do 2-óch przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej). Mecze we wszystkich kategoriach rozgrywane były do 3-ech wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów.

Rywalizacja przebiegała nadzwyczaj emocjonująco, a każdy pojedynek był zacięty i każdy z uczestników walczył do ostatniej „piłeczki”. W końcu po wielu godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców w czterech kategoriach. W kategorii „Młodzik”:: I miejsce wywalczył Hubert Jagiełło , II miejsce zajął Antoni Ważny , III miejsce Aleksander Pieścik i IV miejsce: Cybulski Tomasz. W kategorii „Junior”: I miejsce wywalczył Jan Komorowski, II miejsce – Jakub Myśliwiec, III miejsce – Mikołaj Dziurzyński, zaś IV miejsce- Maciej Polak. W kategorii „Open Am.”: I miejsce zdobył Hubert Rutkiewicz, II miejsce- Krzysztof Wierzgała, III miejsce – Zdzisław Luterek, IV miejsce – Sławomir Homa. W kategorii „Open Pro”: I miejsce –  Jerzy Kiełbik, II miejsce – Wojciech Folwarski, III miejsce – Krzysztof Stępień, IV miejsce – Ryszard Koniewicz.   

Wszyscy zwycięzcy każdej kategorii (od miejsca 1-ego do 3-ego) otrzymali różnorodne nagrody rzeczowe,  uczestnicy plasujący się na IV-ej lokacie we wszystkich kategoriach – nagrody pocieszenia. Dodatkowo dla każdego uczestnika turnieju został przygotowany poczęstunek w postaci napojów ciepłych, energetycznych i wód mineralnych, różnorodnych łakoci i słodyczy. Poza tym na dzieci i młodzież czekała „chłodna” niespodzianka w postaci lodów, a wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puzzle oraz kalendarze na 2021r.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocześnie chcielibyśmy tutaj serdecznie podziękować Pani Wójt Gminy Michałowice- Małgorzacie Pacheckiej za objęcie turnieju swym Patronatem – dzięki czemu otrzymaliśmy różnorodne nagrody dla zwycięzców, a wszyscy uczestnicy mogli otrzymać wspaniałe puzzle z niesamowitymi widokami.  

Oczywiście Mega podziękowanie dla Klubu Motocykli Dawnych i Ciężkich „Nornica”, który zaprezentował tylko ułamek swojej kolekcji i wspomógł naszą akcję. Podziękowania dla firmy „Avanti” za cudowne kalendarze oraz dla firmy gastronomiczno-cateringowej „Czaplar” za słodki poczęstunek i energetyczne napoje.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom dzisiejszego turnieju i zapraszamy już teraz wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2021r.

Ze sportowymi pozdrowieniami – prezes Zarządu UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr inż. Marcin Jagiełło

Może Ci się również spodoba