VIII Wiosenny Turniej Tenisa Sto?owego o Puchar Wójta Gminy Micha?owice – rozstrzygni?ty

W niedziel? 22 kwietnia 2018r. zosta?a rozegrana VIII-a edycja corocznego wiosennego turnieju tenisa sto?owego o puchar Wójta Gm.Micha?owice, na Hali Sportowej w ZSO, w Komorowie. Turniej rozgrywany by? w trzech kategoriach: „M?odzik”, „Junior”, „Open”. Turniej by? wspó?finansowany z bud?etu Gminy Micha?owice w ramach dotacji dla organizacji pozarz?dowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu. Jak zwykle frekwencja dopisa?a i tym razem – zg?osi?o si? prawie 70-u uczestników, co ?wiadczy o du?ej popularno?ci tej dyscypliny sportowej.

Kategorie „M?odzik”, „Junior” oraz kategoria „Open” rozgrywane by?y schematem „do 2-óch przegranych potyczek” (o zwyci?stwie decydowa? wygrany mecz, zawodnik przegrywaj?cy rywalizowa? dalej). Mecze we wszystkich kategoriach rozgrywane by?y do 3-ech wygranych setów i oczywi?cie punktowane sety do 11-u punktów.

Rywalizacja przebiega?a pasjonuj?co, a ka?dy pojedynek by? zaci?ty i ka?dy z uczestników walczy? do ostatniej „pi?eczki”. W ko?cu po kilku godzinnej zaci?tej rywalizacji wy?oniono ostatecznych zwyci?zców w trzech kategoriach. W kategorii :M?odzik:: I miejsce wywalczy?a Julia Balcerzak (UKS Lupus Kabaty) , II miejsce zaj?? Adam Smoter , III miejsce Jan Krai?ski (UKS Komorów). W kategorii „Junior”: I miejsce wywalczy? Oliver Grocha?a (Micha?owice), II miejsce – Jan Turowski (UKS Komorów), III miejsce – Pascal Barmentloo ( UKS Komorów ). W kategorii „Open”: I miejsce zdoby? Jacek Nowacki (UKS Komorów), II miejsce – Ryszard Koniewicz (Brwinów), III miejsce – Hubert Rutkiewicz (UKS Komorów).

Wszyscy zwyci?zcy (od miejsca 1-ego do 3-ego) otrzymali pami?tkowe statuetki oraz ró?norodne nagrody rzeczowe. Dodatkowo ka?dy uczestnik turnieju otrzyma? napój- wod? do picia, od?ywczy i energetyzuj?cy batonik oraz wiosenne s?odycze. Gratulujemy zwyci?zcom i wszystkim uczestnikom oraz ?yczymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocze?nie chcieliby?my tutaj serdecznie podzi?kowa? Panu Wójtowi Gminy Micha?owice- Krzysztofowi Grabce, który zaszczyci? nas swoj? obecno?ci? i uroczy?cie przywita? wszystkich zgromadzonych oraz otworzy? turniej, za wsparcie finansowe ze strony Urz?du Gminy Micha?owice, dzi?ki któremu mo?liwa by?a organizacja i przeprowadzenie kolejnej – tym razem VIII-ej edycji wiosennego turnieju tenisa sto?owego.

Jeszcze raz gratulujemy aktualnym zwyci?zcom VIII-ego Wiosennego Turnieju Tenisa Sto?owego o Puchar Wójta Gminy Micha?owice i zapraszamy ju? teraz wszystkich ch?tnych na kolejne przygody i rywalizacj? sportow? w 2018r. podczas naszych turniejów upowszechniaj?cych tenis sto?owy w?ród wszystkich mieszka?ców naszej spo?eczno?ci i ??cz?cych pokolenia.

Ze sportowymi pozdrowieniami – prezes Zarz?du UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr in?. Marcin Jagie??o