Nasze „Sreberka”

MIĘDZYPOWIATOWE FINAŁY XXV MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH w kat. Młodzież – zakończone

W środę 08 lutego 2023r. zostały rozegrane Finały Międzypowiatowe Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w kat. młodzież  

Gospodarzem, a zarazem organizatorem finałów był Grodzisk Mazowiecki. Zawody rozgrywane były w czterech grupach. W każdej grupie obowiązywał system „każdy z każdym”, gdzie zawodnicy danego powiatu rywalizowali ze sobą w grze pojedynczej i ewentualnie w grze podwójnej. Mecze we wszystkich grupach rozgrywane były do 2-óch wygranych setów oraz 3-ech wygranych meczów dla danej drużyny i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów.

Nasz klub, szkołę, gminę i powiat reprezentowała drużyna w składzie: Dominika Jagiełło i Ewa Zakrzewska, które w grudniu u.r. zajęły 1 miejsce w Gminie, a w styczniu b.r.- 1 miejsce powiatu pruszkowskiego.

Rywalizacja przebiegała dynamicznie, a każdy pojedynek był zacięty i pełen emocji . W końcu po kilku godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców we wszystkich grupach. Nasze dziewczyny w swojej grupie wygrały wszystkie sety i mecze, dzięki czemu wyszły z grupy na 1 miejscu. Następnie w półfinale spotkały się z drużyną, z powiatu żyrardowskiego i również wygrywając, awansowały do finału. Ostatecznie zdobyły 2 miejsce – srebro w wielkim finale z Grodziskiem Maz.

Także nasze „sreberka” sprawiły sobie i nam wspaniały prezent przed feriami zimowymi.  

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i medale.  

Gratulujemy zwyciężczyniom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Ze sportowymi pozdrowieniami – kierownik sekcji: dr inż. Marcin Jagiełło

Może Ci się również spodoba