V Wiosenny Turniej o Puchar UKS Komorów

W czwartek 9 kwietnia 2015r. zosta?a rozegrana V-a ju? edycja corocznego wiosennego turnieju o puchar UKS Komorów, na Hali w ZSO, w Komorowie. Turniej rozgrywany by? w kilku kategoriach: „Open Kids” i „Open Amateur”. Kategoria dla dzieci i m?odzie?y rozgrywana by?a systemem „ka?dy z ka?dym” do 2-óch wygranych setów, natomiast kategoria dla pozosta?ych uczestników turnieju rozgrywana by?a schematem „do 2-óch przegranych potyczek” (o zwyci?stwie decydowa? wygrany mecz, zawodnik przegrywaj?cy rywalizowa? dalej) i do 2-óch wygranych setów w fazie podstawowej, a do 3-ech w fazie pó?fina?owej i fina?owej. Ka?dy set oczywi?cie punktowany by? do 11-u punktów.

W turnieju wzi??o udzia? kilkudziesi?ciu uczestników. Oczywi?cie nie zabrak?o kibiców i mi?o?ników tenisa sto?owego.

Rywalizacja przebiega?a pasjonuj?co a ka?dy pojedynek by? zaci?ty i ka?dy z uczestników walczy? do ostatniej „pi?eczki”. W ko?cu po kilku godzinnej zaci?tej rywalizacji wy?oniono ostatecznych zwyci?zców w obu kategoriach. W kategorii Open Kids: I miejsce wywalczy? Jakub Mossakowski, II miejsce zaj?? Krzysztof Niepytalski, III miejsce zaj?? Jakub My?liwiec, na IV pozycji by? Jan Clement, a pozosta?e miejsca zaj?li: Filip Jewdoszuk, Mateusz Tokarz i Maksymilian Piotrowski.

Natomiast w kategorii Open Amateur: I miejsce wywalczy? po zaci?tym 5-o setowym pojedynku Aleksander Romaszko, II miejsce zaj?? Hubert Rutkiewicz, za? na III miejscu uplasowa? si? W?odzimierz Szmania. Za? pozosta?e miejsca zaj?li: Marek Biernat, Marek Strojek, Maciej Kosman i Piotr Knapczy?ski. Wszyscy uczestnicy – zwyci?zcy otrzymali pami?tkowe medale, statuetki, puchary i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy zwyci?zcom i wszystkim uczestnikom oraz ?yczymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocze?nie chcieliby?my tutaj serdecznie podzi?kowa? Panu Wójtowi Gminy Micha?owice za wsparcie finansowe ze strony Urz?du Gminy Micha?owice, dzi?ki któremu mo?liwa by?a organizacja i przeprowadzenie kolejnej edycji turnieju tenisa sto?owego.

Ju? teraz chcieliby?my równie? gor?co zaprosi? wszystkich mi?o?ników tenisa sto?owego na kolejn? rywalizacj? – tym razem b?dzie to miko?ajkowy turniej tenisa sto?owego o puchar Wójta Gm.Micha?owice, organizowany przez sekcj? tenisa sto?owego. Wprawdzie turniej zostanie rozegrany na prze?omie listopada i grudnia, lecz ju? teraz warto si? do niego zacz?? przygotowywa? psychicznie i fizycznie – gdy? jak mo?na by?o zaobserwowa? podczas wiosennego turnieju nie zawsze rzekomo „s?abszy” przegrywa i nale?y pami?ta?, ?e jest to turniej, a nie pojedynczy mecz, w którym rozgrywa si? kilka pojedynków z ró?norodnymi wymagaj?cymi przeciwnikami.

Jeszcze raz gratulujemy aktualnym zwyci?zcom V-ego Wiosennego Turnieju Tenisa Sto?owego o Puchar UKS Komorów i zapraszamy wszystkich ch?tnych na kolejne przygody i rywalizacj? sportow? podczas naszych turniejów upowszechniaj?cych tenis sto?owy w?ród wszystkich mieszka?ców naszej spo?eczno?ci.

Ze sportowymi pozdrowieniami – kierownik sekcji:dr in?.Marcin Jagie??o

Zobacz zdj?cia